piątek, 8 kwietnia 2016

Reminiscencje z wernisażu

w Gdańskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuki







5 -13 kwietnia 2016

Wystawę zorganizowało GTPS. Obrazy Artystki przyjechały do Gdańska z Muzeum Ikon w Warszawie, w którym prezentowane były od 23 stycznia br. Wernisaż z uwagi na tematykę obrazów stał się okazją do wielokulturowego i ekumenicznego spotkania. Pojawili się m.in. przedstawiciele Kościołów Prawosławnego i Greckokatolickiego, Gminy Żydowskiej i Kościoła Rzymsko-katolickiego. Zjawili się trójmiejscy artyści-malarze, graficy i rzeźbiarze, byli profesorowie uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Sztuk Pięknych.
Danuta Gładyś-Majewska na wstępie podziękowała Dyrekcji GTPS za możność wystawienia w Gdańsku swoich prac, oraz licznie przybyłym gościom i przyjaciołom. Chcąc przybliżyć Miechów gdańszczanom, opowiedziała o historii miasta, Bazylice Grobu Bożego, o swoim nauczycielu profesorze Romanie Breitenwaldzie i wszystkich współcześnie tworzących w Miechowie artystach.
Chcąc podziękować i na trwałe wpisać w trójmiejską atmosferę kultury i sztuki elementy Miechowa, Danuta Gładyś-Majewska wręczyła Dyrektor GTPS Pani Annie Popiel i Sekretarzowi Zarządu GTPS Panu Jarosławowi Balcewiczowi kilka upominków z Miechowa i o Miechowie.

- Muszę promować moje miasto, bo jego historia jest równie stara, jak historia Gdańska, powiedziała artystka dodając, że miechowska Galera BWA "U Jaksy" a także Galeria z pracami Stefana Żechowskiego są znane w całej Polsce a plenery artystyczne cieszą się ogromną popularnością wśród znamienitych artystów w kraju i nie tylko.

Wystawa prac Danuty Gładyś Majewskiej jako ewenement tematyczny i techniczny, odbiła się szerokim echem w całym woj. Pomorskim, czego najlepszym dowodem są anonse informujące o wernisażu we wszystkich liczących się gazetach Pomorza i na portalach internetowych.


Dyrektor GTPS Anna Popiel, Danuta Gładyś-Majewska
Jarosław Balcewicz - Sekretarz Zarządu GTPS

 Wręczenie upominków z Miechowa
ilustrujących Miasto i Gminę w kontekście historycznym 
i osiągnięć gospodarczo-artystycznych




w rozmowie z Profesorem UG, dr hab. Lechem Czerniakiem


Od lewej

Kierownik Zakładu Historii Najnowszej Polski, 

profesor UG dr hab. Eugeniusz Koko z Małżonką